Himmet Öcal’ın Antalya Müzesi’ne yeni bina yapılması ve müze alanının genişletilmesi konusunda görüşleri destek buldu. Oca18

Tags

Related Posts

Share This

Himmet Öcal’ın Antalya Müzesi’ne yeni bina yapılması ve müze alanının genişletilmesi konusunda görüşleri destek buldu.

Ajans Kurucumuz Himmet Öcal’ın 2012 yılında Kurucusu olduğu Antalya Sanayici İş Adamları Derneği’nde (ANSİAD) dile getirdiği Antalya Müzesi’ne yeni bina yapılması ve müze alanının genişletilmesi konusunda görüşleri destek buldu.

 

İlk destek ANSİAD yönetiminden ve üyelerinden geldi.

 

Antalya şehrine değer katan iş adamlarının oluşturduğu Kentin Ortak Akıl Platformunda da bu görüşleri dile getiren Himmet ÖCAL, Antalya Müzesi’ne yeni bina yapılması için gerekli kamuoyu bilincini oluşturdu.

 

Antalya Büyükşehir Belediyesi ocak ayı meclisinde ayrıca Antalya Müzesi’nin yenilenmesi için Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın imar plan değişikliği de oy birliğiyle kabul edildi.

 

Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Antalya Müzesi’ne hak ettiği önem ve değerin gösterilemediğini söyledi. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın ‘Muhteşem’ bir müze binası için çalıştığını aktaran Başkan Türel, “Müthiş bir müzemiz var. G-20 zirvesine gelen lider eşleri ve liderlerden biliyorum, OECD Genel Sekteri yurtdışında Antalya Müzesi’ni anlata anlata bitiremiyormuş. Film festivaline gelen sanatçıların da hepsinin ağzı açık kalmış bir şekilde hayranlıklarını anlattı” diye konuştu.

 

 

http://www.yayindahaber.com/haber/1065/buyuksehir-meclisinden-rayli-sistem-ve-muze-binasi-cikti.html

 

http://www.sabah.com.tr/akdeniz/2016/01/13/rayli-sistemin-butcesi-hazir

Antalya museum Marsyas müze