Post Detayı

Dünyanın en ünlü firmalarının 20 yıllık web site değişimleri aklınızı havaya uçuracak!

Değişmeyen tek şey değişimdir!” William BLAKE

Diğer Görseller için lütfen kaydırın

#10yearschallange #hashtag ile gecen haftalarda tüm dünya milyonlarca paylaşımda bulundu bizde orkun ozan medya #logo'sunu paylaşmıştık. 10 yillik değişim sadece biz bireyleri değil #marka larıda etkiledi #logo #logotype #kurumsalkimlik #tasarım ları da bu değişimden nasıbini aldı. Bu değişim sürecini içinde bulunduğumuz cilgin hızına ulaştıran #teknoloji ilk başta #dijital #mecraları etkiledi #web sitelerine #responsive #tasarım özeliği gibi bir çok yenilik eklendi. #mobiluygulamalar oluştu, #e-ticaret günümüzün olmaz ise olmazı oldu. #orkunozan nın #grafik #tasarım ekibi sizler için uluslar arası markaların web siteleri #10yılönce10yılsonra gözü ile araştırdı. #10yearschallange


APPLE

Steve Jobs’un kurmuş olduğu Apple şirketi, başlarda sadece masaüstü bilgisayar üretirken, 2007 yılından itibaren telefon vb. birçok elektronik cihaz üretmeye başlayan Apple’ın bugün dünyanın en değerli markası olacağından haberi yoktu. Şirketin sitesinin web tasarımı 1999’da daha çok beyaz ağırlıklı renk kullanırken, 2019 yılına baktığımızda daha çok uzay temalı renkler kullandığını görüyoruz. 


MİCROSOFT

Çoğumuzun bilgisayarla ilk tanışmasında en büyük rolü oynayan Microsoft’un 1999’daki web tasarımına baktığımızda, günümüze kadar olan zaman içerisinde sadeliğinden asla ödün vermemiştir.


GOOGLE

Şu anda çoğunuzun bu yazıyı okumak için kullandığı tarayıcının tasarımını ele aldığımızda, kendisinin o sabit çizgisini koruduğunu görüyoruz. Logosunda küçük değişiklikler olsa da, tasarımında ki o çerçeveyi koruduğunu görüyoruz.


YAHOO

Eskiden arama motoru olarak kullanılan Yahoo’nun web sitesine baktığımızda, günümüzde daha çok haber ve e-mail amaçlı kullanıldığını görüyoruz. Web tasarımına baktığımız zaman 20 yıl içerisinde o kan kırmızısı renginden, şaşaalı mor rengine geçiş yapmıştır.

  • Paylaş :